Wpisy dla daty: 19-01-2012

Błędy przy pielęgnacji cery suchej

Tekst dodano: 19-01-2012, Tagi: cera sucha, krem, zdrowie

Pielęgnacja cery suchej nie jest prostym zadaniem, utrudnia je zaś i to, że wiele kobiet ma skłonność do popełniania licznych błędów w czasie jej trwania. Są one wynikiem niewiedzy, a nie plonem świadomych działań, nie jest to jednak żadne pocieszenie dla tych pań, które pomimo rozlicznych starań nie mogą oprzeć się wrażeniu, że skóra ich twarzy staje się coraz bardziej wysuszona. Podstawowym problemem kobiet jest zwyczaj przemywania twarzy wodą. W przypadku ceru tłustej lub mieszanej zasługuje on na pochwałę, panie o cerze suchej powinny jednak z nim zerwać. Twarda woda podrażnia skórę i nie tylko jej nie nawilża, ale staje się przyczyną poważnych uszkodzeń, z którymi potem naprawdę trudno jest walczyć. Problemem okazuje się również brak świadomości tego, że wcale nie wystarczy, aby sucha cera była nawilżana. Konieczna staje się również ochrona jej przed działaniem promieni słonecznych oraz zanieczyszczeń, a zdecydowana większość pań zapomina o upewnieniu się, że stosowane przez nie kosmetyki wywiązują się i z tego zadania. Do podrażnień przyczyniają się również składniki aktywne zawarte w wielu kremach, przed ich zastosowaniem warto więc skonsultować się z zaprzyjaźnioną kosmetyczką.

Blaski i cienie cery tłustej

Tekst dodano: 19-01-2012, Tagi: cera tłusta, twarz, klimat

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o to, czy cera tłusta jest błogosławieństwem, czy też raczej przekleństwem kobiet. Panie, które zmagają się z jej konsekwencjami często są pocieszane, że ich twarz długo pozostanie młoda, a one same będą mogły cieszyć się atrakcyjnym wyglądem nawet wówczas, gdy ich rówieśniczki zmagać się będą z kolejnymi zmarszczkami. Obietnica długiej młodości skóry brzmi krzepiąco, nie da się jednak ukryć, że wiele pań oddałoby wspomnianą młodość za bardziej estetyczny wygląd swoich twarzy. Rzeczywiście, tłusta cera jest nieprzyjemnie błyszcząca, prawdziwym przekleństwem setek kobiet jest zaś trądzik szpecący zarówno wówczas, gdy się pojawia, jak i wtedy, gdy pozostają już po nim tylko plamy i blizny. Za problemy z cerą tłustą odpowiadają przede wszystkim nadmiernie aktywne gruczoły łojowe, panie, które mają z nią problem powinny więc zastanowić się nad odwiedzeniem lekarza. Niekiedy trudno jest walczyć z cerą tłustą, bywa jednak, że jest ona wynikiem zaburzeń hormonalnych, te zaś można skutecznie regulować. Tam, gdzie medycyna pozostaje bezradna jedynym rozwiązaniem wydaje się być staranna pielęgnacja i częste wizyty w salonie kosmetycznym.

Na stronie Esteti-med.pl znajdziesz ofertę zabiegów depilacji laserowej http://www.laserglamour.pl/mezoterapia-lodz.html Salon kosmetyczny Wrocław - Essenza