Wygoda jako atut karnawałowego stroju

Tekst dodano: 19-02-2012, Tagi: ubiór, fryzura, wizerunek

Osoby, które szykują się do karnawałowego szaleństwa zazwyczaj koncentrują swoje wysiłki na tym, aby dobrać taki strój, który zachwyci otoczenie. Jest to działanie bardzo pożądane i samo w sobie nie może być oceniane jako nierozsądne albo nieprzemyślane. Nie da się jednak ukryć, że podążając za najnowszymi trendami dyktowanymi przez kreatorów mody i najbardziej znanych projektantów często popełniamy poważny błąd. Zapominamy o tym, że choć atrakcyjny strój jest ważny, wcale nie mniej istotna wydaje się również nasza wygoda. Tymczasem powątpiewanie w prawdziwość tego założenia niesie za sobą naprawdę poważne konsekwencje. Najważniejszym celem, jaki stawiamy sobie w trakcie karnawału jest przecież dobra zabawa, a o taką nie jest łatwo, gdy uwiera nas but, sukienka nie pozwala nam swobodnie oddychać, a misterna fryzura grozi całkowitym rozpadem, jeżeli tylko choćby raz poruszymy głową. Zapominając o wygodzie mamy oczywiście szansę na to, aby okrzyknięto nas najlepiej ubraną osobą na balu, trudno jednak mieć nadzieję na to, że w czasie trwania imprezy będziemy się dobrze bawili. Owszem, nikt nie zabroni nam podejmowania prób połączenia braku wygody z szalona zabawą, musimy jednak liczyć się w takim wypadku ze spektakularnym niepowodzeniem.

Jak się nie zgubić podążając za karnawałową modą?

Tekst dodano: 19-02-2012, Tagi: strój, wizerunek

Atrakcyjny wygląd w czasie karnawału często nie jest dla nas tak ważny, jak to, aby wpasować się w aktualnie obowiązujące trendy. To właśnie dlatego wytrwale analizujemy doniesienia ze świata mody i interesujemy się tym, co polecają na karnawał najbardziej znani styliści. Niestety, w większości przypadków ślepa pogoń za modą może okazać się zgubna i wcale nie musi przynieść nam oczekiwanych przez nas korzyści, warto więc zastanowić się, czy sama w sobie jest rzeczywiście pożądana. Przeciwko tezie mówiącej o tym, że tylko podążanie za aktualnie obowiązującymi trendami zapewni nam pozycję gwiazdy na sali balowej przemawiają zresztą nawet wypowiedzi samych kreatorów mody. Ich zdaniem ślepe podążanie za wytycznymi jest raczej potwierdzeniem naszej desperacji niż dobrego smaku, zdecydowanie lepsze rezultaty przynosi zatem poszukiwanie własnych środków wyrazu tak wówczas, gdy w grę wchodzi karnawałowa kreacja, jak i wówczas, gdy interesuje nas dobór fryzury lub obuwia. Nie można zapominać i o tym, że katalogi prezentowane przez najbardziej znane domy mody prezentują przede wszystkim rozwiązania przygotowywane z myślą o bardzo szczupłych modelkach, a w efekcie wiele kreacji wygląda dość komicznie, gdy ich właścicielka ma nieco pełniejsze kształty.

Zmień wizerunek w czasie karnawału

Tekst dodano: 20-02-2012, Tagi: strój, fryzura, makijaż

Karnawał to czas eksperymentów, w którym praktycznie nic nie jest zakazane. Jeżeli zatem mamy ochotę przekonać się o tym, jak będziemy wyglądać w stroju zupełnie innym niż ten, z którym kojarzono nas do tej pory, teraz nadarza się najlepsza okazja ku temu, aby to sprawdzić. W czasie spotkania z przyjaciółmi w czasie karnawału wszyscy starają się nieco odświeżyć swój wizerunek, jeżeli więc zmiana stylu ubierania się nie przypadnie nam ostatecznie do gustu, będziemy mogli tłumaczyć, że jest to po prostu jedno z wielu karnawałowych szaleństw, które, same w sobie, nigdy nie są niczym złym. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę i na to, że eksperymenty nie muszą dotyczyć samego stroju, karnawał to bowiem czas idealnie sprawdzający się i wówczas, gdy zamierzamy przetestować nową fryzurę oraz oryginalną biżuterię. Niekiedy styl, w jakim utrzymany jest nasz wygląd pozostawia wiele do życzenia, my jednak trzymamy się go sztywno obawiając się, że zmiana będzie oznaczać swego rodzaju zdradę samych siebie. Karnawał to czas, który idealnie sprawdza się wówczas, gdy sami mamy już dość wizerunku, jaki stworzyliśmy, jeżeli więc czujemy, że czas na zmiany powinniśmy pamiętać, że właśnie teraz warto je zainicjować.

rejsy po jeziorach mazurskich

poprzednia     1 [2] 3 4     następna