Jak się ubrać w czasie karnawału?

Tekst dodano: 12-02-2012, Tagi: ubiór, karnawał, przygotowania

Zbliża się czas karnawałowych zabaw, trudno dziwić się więc, że wielu osobom już sama myśl o tym okresie roku wydaje się prawie tak miłą, jak konkretne karnawałowe wyjście. Im jednak bliżej imprezy, w której mamy brać udział, tym gorszy mamy humor. Okazuje się, że powraca do nas nieśmiertelne pytanie o to, co na siebie włożyć, a na znalezienie na nie odpowiedzi mamy coraz mniej czasu. Problem ze stworzeniem idealnej kreacji karnawałowej wydaje się być typowy przede wszystkim dla kobiet, coraz częściej jednak możemy usłyszeć o tym, że nie jest on obcy również panom. Jak zatem go rozwiązać? Propozycji jest wiele, najbardziej nieatrakcyjna mówi zaś o tym, że najlepiej w takiej sytuacji zostać w domu i zapomnieć o tym, że byliśmy gdziekolwiek zaproszeni. Rzeczywiście, wiele osób może potwierdzić, że takie rozwiązanie jest najbliższe ich sercu, czy jednak warto rezygnować z wyjścia ze znajomymi tylko dlatego, że nasza szafa świeci pustkami? Znacznie lepszym pomysłem jest wybranie się na zakupy, a nawet wygrzebanie z szafy stroju, który nosiliśmy kilkanaście lat temu i przekonywanie znajomych, że odpowiada on obecnej modzie na rozwiązania w stylu retro. Dopasowanie stroju na bal karnawałowy nie jest proste, można jednak poradzić sobie z tym wyzywaniem.

W poszukiwaniu kreacji na bal

Tekst dodano: 15-02-2012, Tagi: ubiór, karnawał, przygotowania

Wiele osób rezygnuje z wyjścia na imprezę karnawałową argumentując swoją decyzję brakiem odpowiedniego stroju. Rzeczywiście, trudno nam wyobrazić sobie cieszenie się balem karnawałowym w niestosownej kreacji, czy jednak rzeczywiście zawsze musimy intensywnie przeglądać doniesienia ze świata mody i inwestować znaczące pieniądze, aby wyglądać oszałamiająco? Wiele zależy od tego, gdzie znajduje się impreza, na którą nas zaproszono i niestety – w niektórych sytuacjach nie można ubrać się niestarannie. Jeżeli wybieramy się na zabawę karnawałową do przyjaciół, z którymi znamy się od lat możemy spokojnie odłożyć najnowsze żurnale koncentrując się przede wszystkim na zawartości naszej własnej szafy. Jeżeli jednak czeka nas bal organizowany przez pracodawcę w sali balowej najlepszego hotelu w mieście, nie mamy innego wyjścia, jak tylko rozejrzeć się za maksymalnie atrakcyjną kreacją. Na szczęście już od przynajmniej kilkunastu lat w polskich sklepach nie jest trudno o kreacje balowe z prawdziwego zdarzenia, nie trzeba więc martwić się o to, że okażą się one wyjątkowo drogie. Nawet oficjalny bal i konieczność wyglądania na nim atrakcyjnie nie jest więc powodem do zmartwień.

Goście a wybór kreacji na bal

Tekst dodano: 15-02-2012, Tagi: ubiór, wizerunek

Miejsce, w którym odbywa się impreza karnawałowa ma niemały wpływ na to, jak się ubrać i uczesać, aby stać się ozdobą takiego spotkania. Duże znaczenie ma jednak również to, z jakimi osobami przyjdzie nam spędzić wyjątkowy karnawałowy wieczór, niekiedy bowiem to właśnie szacunek do innych gości przesądza o tym, co na siebie zakładamy i jaką fryzurę dobieramy do stroju. Stosunkowo najłatwiej przygotować się do imprezy, którą spędzimy w towarzystwie naszych rówieśników, w takim przypadku bowiem można wybrać kreację, w której dobrze się czujemy nawet, jeżeli jest ona dość ekstrawagancka. Gdy jednak wiemy, że wśród zaproszonych gości pojawi się nasz szef lub starsi rodzice naszych znajomych najlepiej zachować pewną dozę rozsądku. Nie musimy oczywiście ubierać się ekstremalnie skromnie, dobrze jest jednak zorientować się, jakie kreacje obowiązują podczas zabawy i jak ubierają się ci nasi znajomi, którzy również zostali zaproszeni na karnawałowy bal. Niekiedy wymaga to od nas wykonania kilku telefonów i pewnej refleksji, nie da się jednak ukryć, że podobna troska może uratować nas przed popadnięciem w dość nieprzyjemne położenie, którego chcielibyśmy uniknąć.

modna łazienka 2015 tampony w nocy

[1] 2 3 4     następna