Zmień życie a schudniesz

Od dawna zwraca się nam uwagę na to, że pozbywanie się nadmiaru kilogramów jest zadaniem pracochłonnym, a co za tym idzie – osiągnięcie sukcesu wymaga niemałej pracy nad sobą. Dieta nie powinna być zatem jedynym wyzwaniem, jakie sobie stawiamy. Spróbujmy przeobrazić nie tylko nasz talerz, ale i całe nasze dotychczasowe życie, a z pewnością dojdziemy do wniosku, że efekty odchudzania sią znacznie lepsze, niż wcześniej zakładałyśmy. Oczywiście, wspomniane już przeobrażenie całego życia nie jest prostym zadaniem, powinniśmy więc liczyć się z tym, że na trudnej drodze czekać będzie nas przynajmniej kilka potknięć. I tu dobrym rozwiązaniem wydaje się więc metoda małych kroków, jeżeli bowiem nie będziemy się spieszyć, z pewnością znajdziemy w sobie siły do przyjmowania nowych wyzwań. Na liście rzeczy, które możemy robić może być nie tylko nauka nowego języka albo plan własnoręcznego przygotowania swetra lub czapki na drutach. Nasze plany powinny być dostosowane do możliwości czasowych oraz naszych własnych umiejętności tak, aby ich realizacja zawsze sprawiała nam przyjemność. Pamiętajmy i o tym, że dieta nie jest czasem unikania ludzi. Przeciwnie – niekiedy może ona pomóc w zerwaniu z dotychczasowym wyobcowaniem.

Dlaczego nie udało nam się schudnąć?

Tekst dodano: 11-02-2012, Tagi: dieta, zdobywanie celu

Każda z nas życzy sobie, aby wcielana przez nią w życie dieta zakończyła się sukcesem, a plonem odchudzania stała się piękna sylwetka. Często rzeczywiście tak się dzieje, bywa jednak i tak, że pierwsze niepowodzenie skłania nas do rezygnacji z odchudzania. W takiej sytuacji na ogół dochodzimy do wniosku, że nadwaga jest nam po prostu pisana, skoro nie jesteśmy w stanie panować nad sobą i z własnej woli dorzucamy sobie kolejne kilogramy. Warto zatem pamiętać, że negatywne myślenie o sobie nie jest wcale mniej szkodliwe niż jedzenie zbyt dużej ilości słodyczy, a co za tym idzie należy jak najszybciej zerwać z podobną praktyką. Nie oznacza to oczywiście, że niepowodzenie poniesione przez nas na drodze ku zgrabnej sylwetce powinno być lekceważone, jeżeli bowiem będziemy wychodzić z podobnego założenia, z pewnością nigdy nie poprawimy swoich błędów. Najlepiej zatem poświęcić nieco czasu na zrozumienie, dlaczego nasza dieta zakończyła się mniejszą lub większą katastrofą i co sprawiło, że nie udało się nam utrzymać atrakcyjnej sylwetki. Nie koncentrujmy się jednak na uwypuklaniu własnych słabości, ale przede wszystkim na odpowiedzi na pytanie o to, co zrobić, aby w przyszłości problemy się nie powtórzyły.

Skąd brać pomysły na skuteczną dietę?

Dieta zawsze oznacza spore wyrzeczenie, nikt nie powinien mieć więc wątpliwości, co do tego, że realizacja charakterystycznych dla niej założeń nie jest prostym zadaniem. Skoro zatem decydujemy się na okres pełen wyrzeczeń i walki z pokusami, miejmy pewność, że dieta, którą wybraliśmy jest rzeczywiście skuteczna, a odchudzanie z jej wykorzystaniem nie skończy się poważnym uszczerbkiem na naszym zdrowiu. Odpowiedź na pytanie o to, gdzie szukać skutecznych diet nie wydaje się trudna, jest bowiem coraz więcej miejsc, w których możemy liczyć na wsparcie w tym zakresie. Zdecydowana większość kobiet wybiera przede wszystkim rozwiązania opisane w prasie poradnikowej, trafiają do niej bowiem diety dobrze znane, praktykowane przez wiele osób, a do tego nie stanowiące zagrożenia dla zdrowia odchudzających się kobiet i mężczyzn. Nie brakuje jednak również osób, które uważają, że najlepszym rozwiązaniem są te diety, które pojawiają się w Internecie. Często w sieci można znaleźć dość radykalne sposoby na odchudzanie, ich cechą charakterystyczną jest jednak to, że spadek wagi uzyskany dzięki nim jest niemal natychmiastowy. Nie brakuje również diet polecanych przez znajomych cieszących się powodzeniem właśnie dlatego, że pomogły znanym nam osobom.poprzednia     1 2 3 [4] 5     następna