Zdrowe paznokcie dzięki diecie?

Coraz lepiej zdajemy sobie sprawę z tego, że właściwa dieta może pomóc naszym paznokciom, czy jednak wiemy, co jeść, aby zwracały na siebie uwagę dzięki atrakcyjnemu wyglądowi? W pierwszej kolejności warto skoncentrować się na produktach zawierających w sobie witaminy z grupy B, ich niedobory przyczyniają się bowiem do tego, że paznokcie stają się zdecydowanie bardziej kruche i łamliwe niż miało to miejsce do tej pory. Codziennie jedzmy zatem zarówno zielone warzywa, jak i pieczywo pełnoziarniste nie zapominając również o cudownych właściwościach ryb. Te ostatnie powinny gościć często w naszym jadłospisie również dlatego, że zawierają w swoim składzie nienasycone kwasy tłuszczowe. Kwasy te są znacznie zdrowsze niż tłuszcze nasycone, a do tego sprawiają, że paznokcie stają się o wiele bardziej zdrowe błyszcząc się i odbijając światło. Warto zastanowić się i nad tym, czy nasza dieta jest bogata w naturalny silikon. Posiada go między innymi ryż, cebula, a także lubiane przez setki kobiet truskawki, jego obecność w pożywieniu sprawia zaś, że paznokcie stają się mocne i jędrne, przez co łatwiej nadać im oczekiwany przez nas wygląd. Warto przy tym pamiętać, że dieta poprawiająca stan naszych paznokci i nam samym nie zaszkodzi.

Wybór pilniczka a rodzaj paznokci

Tekst dodano: 22-01-2012, Tagi: kosmetyka, ochrona, pilniczek

Każda kobieta w swojej torebce posiada między innymi pilniczek do paznokci i niestety, niemal każda wybiera go w niewłaściwy sposób. Niemały wpływ na takie postępowanie mają producenci tego typu akcesoriów kosmetycznych, którzy nie informują o tym, jakie paznokcie można pielęgnować konkretnym pilniczkiem, winne są jednak również kobiety, które dokonują wyboru w pośpiechu kierując się przede wszystkim ceną, a nie właściwościami pilniczka. Jak zatem wybierać rozwiązania tego typu, aby nie żałować podjętej przez siebie decyzji? Jeszcze przed zakupem pilniczka musimy odpowiedzieć sobie na pytanie o to, w jakim stanie znajdują się nasze paznokcie. Stosunkowo najmniej problemów mają w tym kontekście te z kobiet, które nie mają z nimi większych problemów, twarde i mocne paznokcie można bowiem pielęgnować za pomocą pilniczka wykonanego z rubinu lub też pilnika piaskowego. Rozwiązanie tego typu nie sprawdzi się jednak wówczas, gdy o stosowaniu go zaczną myśleć kobiety o paznokciach kruchych i rozdwojonych. Co więcej, pielęgnacja takich paznokci z wykorzystaniem niewłaściwego pilniczka może jedynie pogorszyć ich stan. W tym wypadku warto sięgać po pilniczki drobnoziarniste, które obchodzą się z paznokciami bardziej delikatnie.

O czym pamiętać kupując pilniczek do paznokci?

Tekst dodano: 25-01-2012, Tagi: kosmetyka, pilniczek, ochrona

Wiemy już, że stan, w jakim aktualnie znajdują się nasze paznokcie, powinien mieć niemały wpływ wówczas, gdy zastanawiamy się nad wyborem idealnego pilniczka. Czy jednak o trafności wyboru decyduje wyłącznie to, że nasze paznokcie są twarde i mocne albo kruche i rozdwojone? Kosmetyczki zwracają uwagę i na to, że duże znaczenie ma również rodzaj czynności, którą chcemy wykonać z wykorzystaniem pilnika do paznokci. Inne rozwiązanie służy do ich skracania, inne do polerowania, a jeszcze inne do usuwania wrastających w paznokieć skórek. Ewentualne pomyłki mogą mieć dość nieprzyjemne skutki, nie warto zatem spieszyć się z podejmowaniem decyzji konsumenckich, jeżeli nie jesteśmy wcale pewne tego, że koncentrujemy się na idealnym pilniku. Podczas zakupów nie zapominajmy i o tym, że argument cenowy to wierny, ale nie zawsze solidny doradca. Owszem, zakup pilnika taniego może okazać się wyjątkowo opłacalny, jeżeli jednak niska cena będzie rekompensowała równie niewysoką jakość, nie powinnyśmy spodziewać się rozwiązań prawdziwie satysfakcjonujących. Wygląd kobiecych dłoni ma duże znaczenie dla sposobu, w jaki postrzegane są ich właścicielki, nie warto zatem przesadzać z oszczędzaniem.poprzednia     1 [2] 3     następna