Dlaczego chcemy dbać o paznokcie?

Paznokcie od lat stanowiły kobiecą dumę, od lat więc aktualne wydaje się pytanie o to, jak o nie dbać, aby rzeczywiście zachwycały otoczenie. Właściwa troska o paznokcie jest zresztą ważna z innego jeszcze powodu, mówimy bowiem o części ciała, która zawsze wystawiała kobiecie świadectwo. Paznokcie pozwalały odpowiedzieć sobie na pytanie o to, czy ich właścicielka jest zdrowa, czy dba o siebie i czy potrafi znaleźć kilka chwil na to, aby atrakcyjnie wyglądać nawet wówczas, gdy czasu na to nie ma zbyt wiele. Poobgryzane paznokcie świadczyły zaś i o tym, że mamy do czynienia z osobą nerwową, która nie panuje nad sobą, nie potrafi zachować spokoju w trudnych sytuacjach, a więc nie musi być wcale najbardziej pożądanym partnerem. Do niedawna troska o paznokcie była przede wszystkim kobiecą domeną, panowie bowiem zwolnieni byli z tego obowiązku. I oni często mieli problemy z utrzymaniem paznokci w stanie choćby zbliżonym do nienagannego, wybaczano im to jednak wychodząc z założenia, że mężczyźni mają inne zadania niż kobiety. Na początku dwudziestego pierwszego wieku jesteśmy jednak jak najdalsi od podobnego założenia, a panowie muszą troszczyć się o paznokcie w stopniu wcale nie mniejszym niż kobiety, jeżeli chcą być postrzegani jako osoby profesjonalne.

Dieta a wygląd paznokci

Wielu kobietom wydaje się, że troska o idealny wygląd paznokci jest zadaniem tak pracochłonnym, że zwyczajnie nie ma kiedy wykonywać zabiegów poprawiających ich stan. Przekonanie to nie ma jednak wiele wspólnego z rzeczywistością, powstaje bowiem przede wszystkim wówczas, gdy po tygodniach zaniedbywania paznokci zaczynamy interesować się ich stanem. W takiej sytuacji rzeczywiście nadanie im piękna nie jest zadaniem prostym, jeżeli jednak pamiętamy o paznokciach na co dzień, a nie jedynie od czasu do czasu, zadanie, jakie nas czeka, nie należy do najtrudniejszych. W pierwszej kolejności powinnyśmy zresztą zastanowić się nie nad tym, czy właściwie pielęgnujemy paznokcie, ale nad tym, czy odpowiednio je odżywiamy, okazuje się bowiem, że dieta, jaką stosujemy ma niemały wpływ na ich wygląd. Na paznokcie zbawienny wpływ maja składniki takie, jak białko, cynk, potas, wapń oraz żelazo, nie zaszkodzi przy tym również dostarczać im witamin z grupy B. Najlepiej, aby wymieniane tu składniki odżywcze trafiały do organizmu w naturalny sposób, a więc były dostarczane wraz ze spożywanymi przez nas pokarmami. Jeżeli jednak w naszym organizmie pojawiają się ich niedobory, nie zaszkodzi dostarczyć ich w postaci suplementów diety.

Jak chronić paznokcie przed uszkodzeniami mechanicznymi?

Tekst dodano: 21-01-2012, Tagi: kosmetyka, paznokcie, ochrona

Zdaniem niektórych kobiet troska o paznokcie niejako automatycznie jest skazana na niepowodzenie, nawet bowiem gdy przywiązujemy do nich dużą wagę, odżywiamy je i wykonujemy peelingi, nie jesteśmy w stanie uratować ich przed wyjątkowo groźnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Rzeczywiście, nie możemy zrezygnować ze wszystkich obowiązków domowych i pracowniczych po to, aby poświęcić się dbaniu o nienaganny wygląd naszych rak, możemy jednak podejmować działania choćby częściowo zabezpieczające paznokcie przed wspomnianymi uszkodzeniami. W pierwszej kolejności pamiętajmy zatem o tym, aby jak najczęściej malować paznokcie. Lakier poprawia ich wygląd, dla nas jednak znacznie bardziej istotne wydaje się w tym kontekście to, że wzmacnia on również paznokcie stanowiąc dla nich ochronę. Stan paznokci jest lepszy i wówczas, gdy czynności narażające je na uszkodzenia wykonujemy wykorzystując w tym celu rękawiczki. Powinnyśmy w nich nie tylko sprzątać łazienkę, ale również zmywać naczynia, a z pewnością będziemy bardzo zadowolone z końcowych efektów wykonanej przez siebie pracy. Nie wolno zapominać i o tym, że powstają już płyny do mycia naczyń chroniące nasze paznokcie i dłonie, warto więc zainwestować i w nie.

www.pachnidelko.pl/product-pol-2463-Giorgio-Armani-Si-100ml-edp.html

[1] 2 3     następna