Treści dla tagu: cera sucha

Specyfika cery suchej

Tekst dodano: 15-01-2012, Tagi: cera sucha, pielęgnacja, zdrowie

Kobiety, które zmagają się z problemem cery suchej zazwyczaj zwracają uwagę na to, że wygląda ona dość nieestetycznie. Charakteryzuje się beżowo-żółtym odcieniem, który często skłania do stosowania różnego rodzaju kremów maskujących, nie bez znaczenia jest jednak i to, że cienki naskórek sprawia, że można oglądać przebijające przez niego naczynka włosowate. Cera sucha jest również delikatna i bardzo wrażliwa, jej podrażnienie może więc nastąpić nawet wówczas, gdy wydaje się nam, że dbamy o nią wystarczająco. Osoby zawodowo zajmujące się kosmetologią ciągle nie potrafią odpowiedzieć w pełni na pytanie o to, co przyczynia się do pojawiania się cery suchej u kobiet. Często zwraca się w tym kontekście uwagę na niewłaściwą dietę i nieodpowiednią pielęgnację, kosmetolodzy przyznają jednak, że o cerze suchej może decydować również specyficzna gospodarka hormonalna, a nawet uwarunkowania genetyczne. Nie oznacza to oczywiście, że cera sucha musi być kłopotliwa. Na rynku pojawia się coraz więcej kosmetyków pozwalających na skuteczną walkę z niedoskonałościami wynikającymi z jej posiadania, nie brakuje przy tym również kobiet, które do niedawna miały cerę suchą, teraz zaś mogą pochwalić się cerą normalną.

O czym informuje nas cera sucha?

Tekst dodano: 17-01-2012, Tagi: cera sucha, skóra, zdrowie

Cera sucha to poważne wyzwanie, warto zatem wiedzieć nie tylko to, jak o nią dbać, ale i zdawać sobie sprawę z tego, co powoduje, że staje się ona problemem wielu kobiet. Zasadniczo za cerę suchą odpowiada zmniejszająca się ilość wody w organizmie, bywa ona przy tym również konsekwencją procesu starzenia się skóry, którego przecież nie jesteśmy w stanie całkowicie ominąć. Niestety, w przypadku wielu pań uzyskanie odpowiedzi na pytanie o to, dlaczego, mimo ich wysiłków, skóra twarzy pozostaje sucha, jest niemożliwe, kosmetyczki uważają więc, że w pewnych wypadkach za problem ten odpowiadają czynniki takie, jak choćby uwarunkowania genetyczne. Choć często cera sucha jest wynikiem niewłaściwej pielęgnacji skóry twarzy bywa również, że staje się ona sygnałem wysyłanym przez organizm walczący z poważnymi chorobami. Jest ona znakiem rozpoznawczym zbyt intensywnie odchudzających się dziewcząt, które ograniczają dostęp do organizmu składników mineralnych, jest jednak również sygnałem świadczącym o anemii oraz atopowym zapaleniu skóry. Jeżeli zatem obserwujemy rosnące problemy z nawilżaniem skóry twarzy, nie zaszkodzi, jeżeli zrobimy sobie kontrolne badania krwi i upewnimy się, że jesteśmy zdrowe.

Pielęgnacja cery suchej

Tekst dodano: 17-01-2012, Tagi: cera sucha, twarz, zdrowie

Cera sucha jest szorstka i nieprzyjemna w dotyku i już choćby z tego powodu powinna być otaczana przez nas szczególną troską. Dbać o nią należy jednak również dlatego, że łatwo ulega podrażnieniom, jeżeli więc będziemy ją zaniedbywać, niedługo możemy zmagać się z problemami natury dermatologicznej, a nie estetycznej. Wybierając kosmetyki, które pomogą nam utrzymać cerę suchą w maksymalnie dobrym stanie powinnyśmy skoncentrować się przede wszystkim na tych, które nawilżają skórę nie tylko uzupełniając niedobór wody, ale również zapobiegając jej utracie. Preparaty tego typu znajdują się w dobrych drogeriach, wiele kobiet radzi jednak, aby pytać o nie również w aptekach. Raz na jakiś czas nie zaszkodzi przy tym, jeżeli zaaplikujemy skórze twarzy odżywczą maseczkę, nie musi być to bowiem ani rozwiązanie drogie, ani czasochłonne. Nawilżaniu skóry służą produkty takie, jak miód, oliwa, czy też mleko, maseczkę możemy więc przygotować w domowym zaciszu i wykorzystać wówczas, gdy nadarzy nam się wolny wieczór. Pamiętać powinnyśmy również, aby nie myć skóry twarzy wodą z kranu, ale specjalnym tonikiem, którego skład jest dostosowany do jej potrzeb. Mądra pielęgnacja pozwoli nam cieszyć się zadawalającymi rezultatami.

Błędy przy pielęgnacji cery suchej

Tekst dodano: 19-01-2012, Tagi: cera sucha, krem, zdrowie

Pielęgnacja cery suchej nie jest prostym zadaniem, utrudnia je zaś i to, że wiele kobiet ma skłonność do popełniania licznych błędów w czasie jej trwania. Są one wynikiem niewiedzy, a nie plonem świadomych działań, nie jest to jednak żadne pocieszenie dla tych pań, które pomimo rozlicznych starań nie mogą oprzeć się wrażeniu, że skóra ich twarzy staje się coraz bardziej wysuszona. Podstawowym problemem kobiet jest zwyczaj przemywania twarzy wodą. W przypadku ceru tłustej lub mieszanej zasługuje on na pochwałę, panie o cerze suchej powinny jednak z nim zerwać. Twarda woda podrażnia skórę i nie tylko jej nie nawilża, ale staje się przyczyną poważnych uszkodzeń, z którymi potem naprawdę trudno jest walczyć. Problemem okazuje się również brak świadomości tego, że wcale nie wystarczy, aby sucha cera była nawilżana. Konieczna staje się również ochrona jej przed działaniem promieni słonecznych oraz zanieczyszczeń, a zdecydowana większość pań zapomina o upewnieniu się, że stosowane przez nie kosmetyki wywiązują się i z tego zadania. Do podrażnień przyczyniają się również składniki aktywne zawarte w wielu kremach, przed ich zastosowaniem warto więc skonsultować się z zaprzyjaźnioną kosmetyczką.

kolorowe żele na paznokciach