Treści dla tagu: farba

Trudna sztuka dbania o włosy

Tekst dodano: 27-01-2012, Tagi: włosy, farba, siwienie

Zarówno kupując szampon, jak i suszarkę do włosów mamy prawo poczuć się nieco oszołomione. Rozwiązań tego typu jest coraz więcej, a do tego wszystkie reklamowane są jako najskuteczniejsze, najbardziej solidne i gwarantujące stuprocentową satysfakcję. Niestety, wśród ich nabywców możemy natknąć się nie tylko na osoby rzeczywiście zadowolone, ale i na takie, które uważają, że nie dokonały najlepszego wyboru, a przecież żadna z nas nie ma ochoty na to, aby znaleźć się na ich miejscu. O tym, co przesądza o satysfakcjonującym wyborze preparatów i akcesoriów służących do pielęgnacji włosów powiedziano wiele. Nieustannie wskazuje się na coraz to nowe czynniki, które powinniśmy brać pod uwagę podczas dokonywania zakupu i nie da się ukryć, że ich lista już dziś jest imponująca. Nie można jednak zaprzeczyć i temu, że nieustannie największe znaczenie ma to, jaki jest rodzaj naszych włosów, jeżeli bowiem nie bierzemy ich pod uwagę, mówienie o skutecznej ich pielęgnacji nie ma sensu. Poznając rodzaj naszych włosów odpowiadamy sobie na pytanie o to, jakich składników potrzebują, aby wyglądać pięknie, a ta wiedza zdecydowanie ułatwia nam właściwą troskę o nie, a tym samym i zakup odpowiednich specyfików.

Siwienie jako wyzwanie

Tekst dodano: 03-02-2012, Tagi: farba, siwienie, pielęgnacja

Pojawienie się pierwszych siwych włosów często przyczynia się do lekkiego załamania. Dla wielu osób siwienie jest ostatecznym potwierdzeniem obawy o to, że młodość przeszła już do historii, na nie zaś czeka starość znana z tego, że jest czasem niełatwym i wymagającym wielu wyrzeczeń. Nasze reakcje na siwienie bywają zresztą bardzo zróżnicowane. Wiele osób dostrzegając pierwszy siwy włos rzuca się w pogoń za farbami i szamponami koloryzującymi, niemała ich liczba decyduje się zaś i na to, aby próbować rozwiązań alternatywnych, które opierają się w pewnej mierze na doświadczeniach naszych babek, częściowo zaś – na pomysłach, których źródła nie jesteśmy w stanie ustalić. Systematycznie rośnie jednak również liczba osób godzących się z biegiem lat i siwieniem jako naturalną oznaką starości i zastanawiających się przede wszystkim nad rym, jaką fryzurę wybrać, aby siwe włosy prezentowały się godnie zbudzając szacunek. Wiele wskazuje zresztą na to, że właśnie taka postawa jest najbardziej wskazana zwłaszcza, że przeciwstawianie się siwieniu jest możliwe jedynie w krótkim czasie. W pewnym momencie musimy pogodzić się przecież z tym, że jest to normalna reakcja charakterystyczna dla naszych organizmów.

Dlaczego siwiejemy?

Tekst dodano: 03-02-2012, Tagi: farba, siwienie

Siwienie to naturalny proces od lat obserwowany zarówno przez lekarzy, jak i przez osoby zajmujące się kwestiami związanymi z kosmetologią. Analiza wspomnianego zjawiska przyczynia się do tego, że dziś jesteśmy już w stanie odpowiedzieć na pytanie o to, dlaczego siwiejemy, a nawet – co zrobić, aby spowolnić proces pojawiania się białych włosów. Nadal jednak nie opracowaliśmy skutecznej techniki pozwalającej na zatrzymanie procesu siwienia, choć w wielu laboratoriach nieustannie prowadzone są badania przybliżające nas i do tego odkrycia. Za każdy kolor włosów odpowiadają specjalne barwniki umieszczone w mieszkach włosowych. Barwniki te znane są nam jako melaniny, a choć sami często myślimy o nich przede wszystkim w kontekście pełnionych przez nie funkcji estetycznych, nie powinniśmy zapominać i o tym, że melaniny nie tylko uatrakcyjniają, ale i chronią nasze włosy przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych. W pewnym momencie jednak tempo, w jakim produkowane są melaniny słabnie, a tym samym i nasze włosy tracą swój naturalny kolor. Przyczynia się do tego zresztą nie tylko sam proces starzenia, na produkcję melanin wpływ ma bowiem również stres, silne działanie promieni słonecznych, a nawet uwarunkowania genetyczne.

wólka kosowska stroje kąpielowe