Treści dla tagu: karnawał

Jak się ubrać w czasie karnawału?

Tekst dodano: 12-02-2012, Tagi: ubiór, karnawał, przygotowania

Zbliża się czas karnawałowych zabaw, trudno dziwić się więc, że wielu osobom już sama myśl o tym okresie roku wydaje się prawie tak miłą, jak konkretne karnawałowe wyjście. Im jednak bliżej imprezy, w której mamy brać udział, tym gorszy mamy humor. Okazuje się, że powraca do nas nieśmiertelne pytanie o to, co na siebie włożyć, a na znalezienie na nie odpowiedzi mamy coraz mniej czasu. Problem ze stworzeniem idealnej kreacji karnawałowej wydaje się być typowy przede wszystkim dla kobiet, coraz częściej jednak możemy usłyszeć o tym, że nie jest on obcy również panom. Jak zatem go rozwiązać? Propozycji jest wiele, najbardziej nieatrakcyjna mówi zaś o tym, że najlepiej w takiej sytuacji zostać w domu i zapomnieć o tym, że byliśmy gdziekolwiek zaproszeni. Rzeczywiście, wiele osób może potwierdzić, że takie rozwiązanie jest najbliższe ich sercu, czy jednak warto rezygnować z wyjścia ze znajomymi tylko dlatego, że nasza szafa świeci pustkami? Znacznie lepszym pomysłem jest wybranie się na zakupy, a nawet wygrzebanie z szafy stroju, który nosiliśmy kilkanaście lat temu i przekonywanie znajomych, że odpowiada on obecnej modzie na rozwiązania w stylu retro. Dopasowanie stroju na bal karnawałowy nie jest proste, można jednak poradzić sobie z tym wyzywaniem.

W poszukiwaniu kreacji na bal

Tekst dodano: 15-02-2012, Tagi: ubiór, karnawał, przygotowania

Wiele osób rezygnuje z wyjścia na imprezę karnawałową argumentując swoją decyzję brakiem odpowiedniego stroju. Rzeczywiście, trudno nam wyobrazić sobie cieszenie się balem karnawałowym w niestosownej kreacji, czy jednak rzeczywiście zawsze musimy intensywnie przeglądać doniesienia ze świata mody i inwestować znaczące pieniądze, aby wyglądać oszałamiająco? Wiele zależy od tego, gdzie znajduje się impreza, na którą nas zaproszono i niestety – w niektórych sytuacjach nie można ubrać się niestarannie. Jeżeli wybieramy się na zabawę karnawałową do przyjaciół, z którymi znamy się od lat możemy spokojnie odłożyć najnowsze żurnale koncentrując się przede wszystkim na zawartości naszej własnej szafy. Jeżeli jednak czeka nas bal organizowany przez pracodawcę w sali balowej najlepszego hotelu w mieście, nie mamy innego wyjścia, jak tylko rozejrzeć się za maksymalnie atrakcyjną kreacją. Na szczęście już od przynajmniej kilkunastu lat w polskich sklepach nie jest trudno o kreacje balowe z prawdziwego zdarzenia, nie trzeba więc martwić się o to, że okażą się one wyjątkowo drogie. Nawet oficjalny bal i konieczność wyglądania na nim atrakcyjnie nie jest więc powodem do zmartwień.

Kiedy zacząć przygotowania karnawałowe?

Tekst dodano: 20-02-2012, Tagi: strój, karnawał, przygotowania

Wiele kobiet, zazwyczaj nauczonych złym doświadczeniem lat poprzednich, stawia sobie pytanie o to, kiedy najlepiej jest rozpocząć przygotowania do imprezy sylwestrowej albo ważnego spotkania odbywającego się w czasie karnawału. Pytanie to stawia się kosmetyczkom, fryzjerom i pracownicom sklepów z kobiecymi ubraniami, niemal zawsze otrzymuje się przy tym odpowiedź wskazującą na to, że im wcześniej zaangażujemy się w przygotowania do imprezy, tym większe będzie prawdopodobieństwo tego, że uda się nam ona na długo zapisując się w pamięci jej uczestników. Owszem, niektóre panie stawiają na spontaniczność i niemal wszystkie przygotowania rozpoczynają na kilka dni przed balem, nie zawsze jednak mówimy w tym kontekście o rozwiązaniu skutecznym. Jeżeli przygotowanie ma obejmować wyłącznie złożenie wizyty fryzjerowi i wykonanie makijażu, przyspieszanie go nie jest wskazane, jeżeli jednak planujemy bardziej zaawansowane zabiegi kosmetyczne, warto pomyśleć o nich wcześniej. Nie bez znaczenia jest i to, że im mniej czasu pozostało do początku karnawału, tym mniej jest w sklepach sukienek, które mogą zachwycić naszych znajomych. Co więcej, te, które można określić mianem naprawdę atrakcyjnych zaczynają osiągać oszałamiające ceny, ich zakup budzi więc wątpliwości.

Przygotowanie karnawałowej fryzury

Tekst dodano: 22-02-2012, Tagi: fryzura, makijaż, karnawał

Atrakcyjny wygląd to bez wątpienia stuprocentowa gwarancja sukcesu na każdej zabawie karnawałowej. Aby jednak zrobić piorunujące wrażenie na gościach konieczne wydaje się między innymi złożenie wizyty fryzjerowi. Jego wsparcie może okazać się nieocenione, należy jednak liczyć się i z tym, że nie każda fryzura prezentuje się w realnym świecie równie dobrze, jak w katalogu. Kiedy zatem odwiedzić fryzjera, jeżeli nie chcemy tego żałować? Doświadczenia dziesiątek kobiet sugerują nam, że wiele zależy od tego, na jaki typ fryzury chcemy się zdecydować. Jeżeli testowaliśmy już uczesanie, w którym zamierzamy pojawić się na balu, najlepiej, gdy umówimy fryzjera na kilka godzin przed rozpoczęciem imprezy. Dzięki temu fryzura znajdować się będzie w idealnym stanie, a my zyskamy pewność, że nie zepsuje się nawet wówczas, gdy będziemy bawić się naprawdę dobrze. Jeśli jednak wcale nie jesteśmy pewne, że uczesanie, które same uważamy za idealne okaże się takim w rzeczywistości, nie powinnyśmy ryzykować. W takiej sytuacji najlepiej odwiedzić fryzjera na kilka dni przed planowanym balem, jeżeli bowiem uczesanie nie przypadnie nam do gustu, będziemy miały jeszcze czas na to, aby je zmienić.

laserowe zagęszczanie włosów kielce argmeta.pl