Treści dla tagu: kosmetyka

Jak chronić paznokcie przed uszkodzeniami mechanicznymi?

Tekst dodano: 21-01-2012, Tagi: kosmetyka, paznokcie, ochrona

Zdaniem niektórych kobiet troska o paznokcie niejako automatycznie jest skazana na niepowodzenie, nawet bowiem gdy przywiązujemy do nich dużą wagę, odżywiamy je i wykonujemy peelingi, nie jesteśmy w stanie uratować ich przed wyjątkowo groźnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Rzeczywiście, nie możemy zrezygnować ze wszystkich obowiązków domowych i pracowniczych po to, aby poświęcić się dbaniu o nienaganny wygląd naszych rak, możemy jednak podejmować działania choćby częściowo zabezpieczające paznokcie przed wspomnianymi uszkodzeniami. W pierwszej kolejności pamiętajmy zatem o tym, aby jak najczęściej malować paznokcie. Lakier poprawia ich wygląd, dla nas jednak znacznie bardziej istotne wydaje się w tym kontekście to, że wzmacnia on również paznokcie stanowiąc dla nich ochronę. Stan paznokci jest lepszy i wówczas, gdy czynności narażające je na uszkodzenia wykonujemy wykorzystując w tym celu rękawiczki. Powinnyśmy w nich nie tylko sprzątać łazienkę, ale również zmywać naczynia, a z pewnością będziemy bardzo zadowolone z końcowych efektów wykonanej przez siebie pracy. Nie wolno zapominać i o tym, że powstają już płyny do mycia naczyń chroniące nasze paznokcie i dłonie, warto więc zainwestować i w nie.

Wybór pilniczka a rodzaj paznokci

Tekst dodano: 22-01-2012, Tagi: kosmetyka, ochrona, pilniczek

Każda kobieta w swojej torebce posiada między innymi pilniczek do paznokci i niestety, niemal każda wybiera go w niewłaściwy sposób. Niemały wpływ na takie postępowanie mają producenci tego typu akcesoriów kosmetycznych, którzy nie informują o tym, jakie paznokcie można pielęgnować konkretnym pilniczkiem, winne są jednak również kobiety, które dokonują wyboru w pośpiechu kierując się przede wszystkim ceną, a nie właściwościami pilniczka. Jak zatem wybierać rozwiązania tego typu, aby nie żałować podjętej przez siebie decyzji? Jeszcze przed zakupem pilniczka musimy odpowiedzieć sobie na pytanie o to, w jakim stanie znajdują się nasze paznokcie. Stosunkowo najmniej problemów mają w tym kontekście te z kobiet, które nie mają z nimi większych problemów, twarde i mocne paznokcie można bowiem pielęgnować za pomocą pilniczka wykonanego z rubinu lub też pilnika piaskowego. Rozwiązanie tego typu nie sprawdzi się jednak wówczas, gdy o stosowaniu go zaczną myśleć kobiety o paznokciach kruchych i rozdwojonych. Co więcej, pielęgnacja takich paznokci z wykorzystaniem niewłaściwego pilniczka może jedynie pogorszyć ich stan. W tym wypadku warto sięgać po pilniczki drobnoziarniste, które obchodzą się z paznokciami bardziej delikatnie.

O czym pamiętać kupując pilniczek do paznokci?

Tekst dodano: 25-01-2012, Tagi: kosmetyka, pilniczek, ochrona

Wiemy już, że stan, w jakim aktualnie znajdują się nasze paznokcie, powinien mieć niemały wpływ wówczas, gdy zastanawiamy się nad wyborem idealnego pilniczka. Czy jednak o trafności wyboru decyduje wyłącznie to, że nasze paznokcie są twarde i mocne albo kruche i rozdwojone? Kosmetyczki zwracają uwagę i na to, że duże znaczenie ma również rodzaj czynności, którą chcemy wykonać z wykorzystaniem pilnika do paznokci. Inne rozwiązanie służy do ich skracania, inne do polerowania, a jeszcze inne do usuwania wrastających w paznokieć skórek. Ewentualne pomyłki mogą mieć dość nieprzyjemne skutki, nie warto zatem spieszyć się z podejmowaniem decyzji konsumenckich, jeżeli nie jesteśmy wcale pewne tego, że koncentrujemy się na idealnym pilniku. Podczas zakupów nie zapominajmy i o tym, że argument cenowy to wierny, ale nie zawsze solidny doradca. Owszem, zakup pilnika taniego może okazać się wyjątkowo opłacalny, jeżeli jednak niska cena będzie rekompensowała równie niewysoką jakość, nie powinnyśmy spodziewać się rozwiązań prawdziwie satysfakcjonujących. Wygląd kobiecych dłoni ma duże znaczenie dla sposobu, w jaki postrzegane są ich właścicielki, nie warto zatem przesadzać z oszczędzaniem.

Kosmetyczka na ratunek paznokciom

Tekst dodano: 27-01-2012, Tagi: kosmetyka, pilniczek

Często możemy usłyszeć o tym, że staranna i regularna troska o paznokcie jest w stanie zagwarantować nam ich atrakcyjny wygląd. Nierzadko spotykamy się również z opiniami kobiet potwierdzających, że właśnie takie podejście do dłoni i paznokci sprawiło, że teraz mogą pokazywać je z dumą. Co mamy jednak robić, jeżeli nasze wysiłki nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, a paznokcie nie tylko nie wyglądają atrakcyjnie, ale nawet odstraszają i to pomimo intensywnych wysiłków, jakie podejmujemy? W takiej sytuacji możemy oczywiście poddać się bez walki zakładając, że atrakcyjne paznokcie zwyczajnie nie są nam pisane, możemy jednak również udać się do kosmetyczki i skorzystać z jej porad. O paznokcie powinno się dbać systematycznie, nie da się więc ukryć, że likwidacja wieloletnich zaniedbań może być niełatwym zadaniem. Doświadczona kosmetyczka również nie naprawi naszych błędów w ciągu jednej wizyty w gabinecie, dzięki jej wiedzy, umiejętnościom i dostępowi do wysokiej klasy preparatów możemy mieć jednak pewność, że uda się jej uporać się z naszymi problemami szybciej, niż nam samym. Warto zatem zastanowić się nad tym, czy nie zwlekamy niepotrzebnie z odwiedzeniem specjalistki.

http://www.laserglamour.pl/depilacja-laserowa-lodz.html http://only4ladies.pl/