Treści dla tagu: ochrona

Dlaczego chcemy dbać o paznokcie?

Paznokcie od lat stanowiły kobiecą dumę, od lat więc aktualne wydaje się pytanie o to, jak o nie dbać, aby rzeczywiście zachwycały otoczenie. Właściwa troska o paznokcie jest zresztą ważna z innego jeszcze powodu, mówimy bowiem o części ciała, która zawsze wystawiała kobiecie świadectwo. Paznokcie pozwalały odpowiedzieć sobie na pytanie o to, czy ich właścicielka jest zdrowa, czy dba o siebie i czy potrafi znaleźć kilka chwil na to, aby atrakcyjnie wyglądać nawet wówczas, gdy czasu na to nie ma zbyt wiele. Poobgryzane paznokcie świadczyły zaś i o tym, że mamy do czynienia z osobą nerwową, która nie panuje nad sobą, nie potrafi zachować spokoju w trudnych sytuacjach, a więc nie musi być wcale najbardziej pożądanym partnerem. Do niedawna troska o paznokcie była przede wszystkim kobiecą domeną, panowie bowiem zwolnieni byli z tego obowiązku. I oni często mieli problemy z utrzymaniem paznokci w stanie choćby zbliżonym do nienagannego, wybaczano im to jednak wychodząc z założenia, że mężczyźni mają inne zadania niż kobiety. Na początku dwudziestego pierwszego wieku jesteśmy jednak jak najdalsi od podobnego założenia, a panowie muszą troszczyć się o paznokcie w stopniu wcale nie mniejszym niż kobiety, jeżeli chcą być postrzegani jako osoby profesjonalne.

Jak chronić paznokcie przed uszkodzeniami mechanicznymi?

Tekst dodano: 21-01-2012, Tagi: kosmetyka, paznokcie, ochrona

Zdaniem niektórych kobiet troska o paznokcie niejako automatycznie jest skazana na niepowodzenie, nawet bowiem gdy przywiązujemy do nich dużą wagę, odżywiamy je i wykonujemy peelingi, nie jesteśmy w stanie uratować ich przed wyjątkowo groźnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Rzeczywiście, nie możemy zrezygnować ze wszystkich obowiązków domowych i pracowniczych po to, aby poświęcić się dbaniu o nienaganny wygląd naszych rak, możemy jednak podejmować działania choćby częściowo zabezpieczające paznokcie przed wspomnianymi uszkodzeniami. W pierwszej kolejności pamiętajmy zatem o tym, aby jak najczęściej malować paznokcie. Lakier poprawia ich wygląd, dla nas jednak znacznie bardziej istotne wydaje się w tym kontekście to, że wzmacnia on również paznokcie stanowiąc dla nich ochronę. Stan paznokci jest lepszy i wówczas, gdy czynności narażające je na uszkodzenia wykonujemy wykorzystując w tym celu rękawiczki. Powinnyśmy w nich nie tylko sprzątać łazienkę, ale również zmywać naczynia, a z pewnością będziemy bardzo zadowolone z końcowych efektów wykonanej przez siebie pracy. Nie wolno zapominać i o tym, że powstają już płyny do mycia naczyń chroniące nasze paznokcie i dłonie, warto więc zainwestować i w nie.

Wybór pilniczka a rodzaj paznokci

Tekst dodano: 22-01-2012, Tagi: kosmetyka, ochrona, pilniczek

Każda kobieta w swojej torebce posiada między innymi pilniczek do paznokci i niestety, niemal każda wybiera go w niewłaściwy sposób. Niemały wpływ na takie postępowanie mają producenci tego typu akcesoriów kosmetycznych, którzy nie informują o tym, jakie paznokcie można pielęgnować konkretnym pilniczkiem, winne są jednak również kobiety, które dokonują wyboru w pośpiechu kierując się przede wszystkim ceną, a nie właściwościami pilniczka. Jak zatem wybierać rozwiązania tego typu, aby nie żałować podjętej przez siebie decyzji? Jeszcze przed zakupem pilniczka musimy odpowiedzieć sobie na pytanie o to, w jakim stanie znajdują się nasze paznokcie. Stosunkowo najmniej problemów mają w tym kontekście te z kobiet, które nie mają z nimi większych problemów, twarde i mocne paznokcie można bowiem pielęgnować za pomocą pilniczka wykonanego z rubinu lub też pilnika piaskowego. Rozwiązanie tego typu nie sprawdzi się jednak wówczas, gdy o stosowaniu go zaczną myśleć kobiety o paznokciach kruchych i rozdwojonych. Co więcej, pielęgnacja takich paznokci z wykorzystaniem niewłaściwego pilniczka może jedynie pogorszyć ich stan. W tym wypadku warto sięgać po pilniczki drobnoziarniste, które obchodzą się z paznokciami bardziej delikatnie.

O czym pamiętać kupując pilniczek do paznokci?

Tekst dodano: 25-01-2012, Tagi: kosmetyka, pilniczek, ochrona

Wiemy już, że stan, w jakim aktualnie znajdują się nasze paznokcie, powinien mieć niemały wpływ wówczas, gdy zastanawiamy się nad wyborem idealnego pilniczka. Czy jednak o trafności wyboru decyduje wyłącznie to, że nasze paznokcie są twarde i mocne albo kruche i rozdwojone? Kosmetyczki zwracają uwagę i na to, że duże znaczenie ma również rodzaj czynności, którą chcemy wykonać z wykorzystaniem pilnika do paznokci. Inne rozwiązanie służy do ich skracania, inne do polerowania, a jeszcze inne do usuwania wrastających w paznokieć skórek. Ewentualne pomyłki mogą mieć dość nieprzyjemne skutki, nie warto zatem spieszyć się z podejmowaniem decyzji konsumenckich, jeżeli nie jesteśmy wcale pewne tego, że koncentrujemy się na idealnym pilniku. Podczas zakupów nie zapominajmy i o tym, że argument cenowy to wierny, ale nie zawsze solidny doradca. Owszem, zakup pilnika taniego może okazać się wyjątkowo opłacalny, jeżeli jednak niska cena będzie rekompensowała równie niewysoką jakość, nie powinnyśmy spodziewać się rozwiązań prawdziwie satysfakcjonujących. Wygląd kobiecych dłoni ma duże znaczenie dla sposobu, w jaki postrzegane są ich właścicielki, nie warto zatem przesadzać z oszczędzaniem.

Gdańsk taxi