Treści dla tagu: odżywka

Specyfika włosów normalnych

Tekst dodano: 29-01-2012, Tagi: włosy, szampon, odżywka

Kobiety sięgające po szampony przeznaczone do stosowania przez posiadaczki włosów normalnych z reguły wywołują niemałą zazdrość wśród swoich koleżanek. Rzeczywiście, mówimy w tym kontekście o najbardziej pożądanym rodzaju włosów, a marzenie o ich posiadaniu nie traci na znaczeniu nawet wówczas, gdy uświadamia się nam, że jest to również najrzadziej spotykany rodzaj włosów. Włosy normalne charakteryzują się nie tylko połyskiem, ale również sprężystością przez co można układać je na wiele sposobów bez obaw o to, że fryzura już po bardzo krótkim czasie okaże się wyłącznie pięknym wspomnieniem. Zaletą włosów normalnych jest i to, że nie przetłuszczają się, przez co ich właścicielka nie musi wstydzić się z powodu nieestetycznie wyglądających strąków, ale przeciwnie – cieszyć się z tego, że posiada włosy naprawdę atrakcyjne wizualnie. Oczywiście, to, że włosy normalne nie są kłopotliwe nie oznacza wcale, że ich pielęgnacja nie wymaga od nas żadnego zaangażowania. Włosy normalne powinny być myte dwa lub trzy razy w tygodniu, podczas mycia powinniśmy przy tym stosować szampony oraz odżywki dostosowane do ich potrzeb. Pamiętajmy również o stosowaniu preparatów, które ułatwiają rozczesywanie długich włosów.

Jak dbać o włosy suche?

Tekst dodano: 29-01-2012, Tagi: włosy, szampon, odżywka

Kobiety chwalące się włosami normalnymi nie należą do tych, które zbyt często spotkamy na swojej drodze. Zdecydowanie więcej pań zmaga się z niedoskonałościami charakterystycznymi dla włosów suchych, warto więc wiedzieć, jak o nie dbać, aby niedogodności związane z ich posiadaniem były mniej odczuwalne i nie tak męczące, jak zazwyczaj. Włosy suche charakteryzują się przede wszystkim tym, że są szorstkie i nieprzyjemne w dotyku, zimą zaś ich właścicielki obserwują również skłonność włosów do elektryzowania się sprawiającą, że ściągnięcie czapki lub szalika staje się niemałym wyzwaniem. Ponadto włosy suche są łamliwe, a ich rozdwojone końcówki sprawiają, że u fryzjera pojawiamy się częściej nawet niż mamy na to ochotę. Problemy, jakie generują włosy suche nasilają się wówczas, gdy oddziałują na nie czynniki zewnętrzne, włosy te nie lubią bowiem zarówno chlorowanej wody, jak i przebywania w zbyt wysokiej albo zbyt niskiej temperaturze. Kluczem do sukcesu jest więc w tym wypadku przede wszystkim stosowanie nawilżającego szamponu, którym myje się włosy co kilka dni, a także rezygnacja z suszarki, która, co prawda, pozwala włosom szybko wyschnąć, ale również większa ich łamliwość i utrudnia ich późniejsze układanie.

Pielęgnacja włosów przetłuszczających się

Tekst dodano: 31-01-2012, Tagi: włosy, szampon, odżywka

O ile w przypadku włosów suchych przyczyną niedogodności związanych z ich pielęgnacją jest niedobór łoju skórnego określanego zazwyczaj mianem sebum, o tyle w przypadku włosów przetłuszczających się to właśnie jego zbyt duża ilość staje się powodem do zmartwień. Na włosach tego typu gromadzi się zbyt gruba warstwa sebum, a w rezultacie niemożliwe staje się odparowanie nadmiaru wody. W rezultacie włosy przetłuszczające się są wyjątkowo wiotkie, a naturalny połysk, z którego tak dumne są właścicielki włosów normalnych zastępuje wrażenie, że włosy są niedomyte. Rzeczywiście, właścicielki włosów przetłuszczających się nieustannie zmagają się z problemem posklejanych pasemek, a do tego ich włosy zaraz po umyciu tracą puszystość. Trudno dziwić się zatem, że ich pielęgnacja nie należy do zadań prostych obejmując nie tylko troskę o same włosy, ale i o skórę głowy. Tak podczas mycia, jak i rozczesywania włosów przetłuszczających się należy obchodzić się z nią wyjątkowo delikatnie, każde podrażnienie może bowiem dodatkowo utrudniać pielęgnację. Jest to trudne również dlatego, że włosy tego typu powinno się myć codziennie pomagając im w pozbyciu się nadmiaru tłuszczu.

Pielęgnacja włosów mieszanych

Tekst dodano: 31-01-2012, Tagi: szampon, odżywka

Właścicielki włosów suchych i przetłuszczających się bardzo często spierają się o to, które znajdują się w gorszym położeniu i które muszą wkładać więcej energii w to, aby ich włosy wyglądały naprawdę przyzwoicie. Jeżeli jednak mamy wskazać na rodzaj włosów, który wymaga szczególnie starannych zabiegów, z pewnością będą to przede wszystkim włosy mieszane, a więc te, które posiadają zarówno cechy charakterystyczne dla włosów suchych, jak i dla włosów, które się przetłuszczają. Najbardziej charakterystyczną cechą włosów mieszanych jest to, że choć szybko przetłuszczają się u nasady głowy, na końcach pozostają wyjątkowo suche, ze skłonnością do łamania się. Najskuteczniejszym rozwiązaniem wydaje się więc w takim przypadku połącznie kilku działań. W pierwszej kolejności należy myć włosy co drugi dzień stosując w tym celu łagodne szampony i odżywki, które nie będą dla włosów szczególnym obciążeniem. Nie wolno przy tym zapominać o systematycznym obcinaniu rozdwojonych końcówek i one bowiem mogą niepotrzebnie obciążać włosy, a z pewnością nie przyczyniają się do tego, że wzrasta ich atrakcyjność. Niestety, właścicielki włosów mieszanych muszą również zapomnieć o tych odżywkach i balsamach, których nie trzeba spłukiwać.

kawitacyjne http://www.laserglamour.pl/mikrodermabrazja-lodz.html