Treści dla tagu: przygotowania

Jak się ubrać w czasie karnawału?

Tekst dodano: 12-02-2012, Tagi: ubiór, karnawał, przygotowania

Zbliża się czas karnawałowych zabaw, trudno dziwić się więc, że wielu osobom już sama myśl o tym okresie roku wydaje się prawie tak miłą, jak konkretne karnawałowe wyjście. Im jednak bliżej imprezy, w której mamy brać udział, tym gorszy mamy humor. Okazuje się, że powraca do nas nieśmiertelne pytanie o to, co na siebie włożyć, a na znalezienie na nie odpowiedzi mamy coraz mniej czasu. Problem ze stworzeniem idealnej kreacji karnawałowej wydaje się być typowy przede wszystkim dla kobiet, coraz częściej jednak możemy usłyszeć o tym, że nie jest on obcy również panom. Jak zatem go rozwiązać? Propozycji jest wiele, najbardziej nieatrakcyjna mówi zaś o tym, że najlepiej w takiej sytuacji zostać w domu i zapomnieć o tym, że byliśmy gdziekolwiek zaproszeni. Rzeczywiście, wiele osób może potwierdzić, że takie rozwiązanie jest najbliższe ich sercu, czy jednak warto rezygnować z wyjścia ze znajomymi tylko dlatego, że nasza szafa świeci pustkami? Znacznie lepszym pomysłem jest wybranie się na zakupy, a nawet wygrzebanie z szafy stroju, który nosiliśmy kilkanaście lat temu i przekonywanie znajomych, że odpowiada on obecnej modzie na rozwiązania w stylu retro. Dopasowanie stroju na bal karnawałowy nie jest proste, można jednak poradzić sobie z tym wyzywaniem.

W poszukiwaniu kreacji na bal

Tekst dodano: 15-02-2012, Tagi: ubiór, karnawał, przygotowania

Wiele osób rezygnuje z wyjścia na imprezę karnawałową argumentując swoją decyzję brakiem odpowiedniego stroju. Rzeczywiście, trudno nam wyobrazić sobie cieszenie się balem karnawałowym w niestosownej kreacji, czy jednak rzeczywiście zawsze musimy intensywnie przeglądać doniesienia ze świata mody i inwestować znaczące pieniądze, aby wyglądać oszałamiająco? Wiele zależy od tego, gdzie znajduje się impreza, na którą nas zaproszono i niestety – w niektórych sytuacjach nie można ubrać się niestarannie. Jeżeli wybieramy się na zabawę karnawałową do przyjaciół, z którymi znamy się od lat możemy spokojnie odłożyć najnowsze żurnale koncentrując się przede wszystkim na zawartości naszej własnej szafy. Jeżeli jednak czeka nas bal organizowany przez pracodawcę w sali balowej najlepszego hotelu w mieście, nie mamy innego wyjścia, jak tylko rozejrzeć się za maksymalnie atrakcyjną kreacją. Na szczęście już od przynajmniej kilkunastu lat w polskich sklepach nie jest trudno o kreacje balowe z prawdziwego zdarzenia, nie trzeba więc martwić się o to, że okażą się one wyjątkowo drogie. Nawet oficjalny bal i konieczność wyglądania na nim atrakcyjnie nie jest więc powodem do zmartwień.

Zadbaj o rzęsy przed karnawałem

Wielu kobietom wydaje się, że na dzień przed imprezą karnawałową nie mogą już w istotny sposób wpłynąć na swój wygląd. Rzeczywiście, jest już nieco za późno na odchudzanie, a i wizyta na solarium może przynieść efekty odwrotne niż się planuje, nie oznacza to jednak, że mówimy o czasie, w którym nie mamy już czego szukać w salonie kosmetycznym. Przeciwnie, właśnie na dzień przed balem powinnyśmy zdecydować się na zabieg, który nie tylko przedłuży, ale również zagęści nam rzęsy, nie da się bowiem ukryć, że właśnie kobiece spojrzenie ma wyjątkowo uwodzicielską moc. W czasie zabiegu kosmetyczka dokleja do naszych naturalnych rzęs ich sztuczne odpowiedniki wykonane z włókna poliestrowo-jedwabnego. Są one lekkie, technika ich klejenia zapobiega odkształceniom, a ponieważ kosmetyczka nie manewruje przy naszych powiekach, nie musimy obawiać się też o to, że nasz organizm zareaguje na zabieg upiększający reakcją alergiczną, czego przecież na pewno byśmy nie chcieli. Trwałość zabiegu uzależniona jest przede wszystkim od nas samych i od troski, jaką otaczamy doklejone rzęsy, jeżeli jednak będziemy stosować się do zaleceń kosmetyczki możemy liczyć na to, że efekt utrzyma się nawet przez kilka tygodni.

Kiedy zacząć przygotowania karnawałowe?

Tekst dodano: 20-02-2012, Tagi: strój, karnawał, przygotowania

Wiele kobiet, zazwyczaj nauczonych złym doświadczeniem lat poprzednich, stawia sobie pytanie o to, kiedy najlepiej jest rozpocząć przygotowania do imprezy sylwestrowej albo ważnego spotkania odbywającego się w czasie karnawału. Pytanie to stawia się kosmetyczkom, fryzjerom i pracownicom sklepów z kobiecymi ubraniami, niemal zawsze otrzymuje się przy tym odpowiedź wskazującą na to, że im wcześniej zaangażujemy się w przygotowania do imprezy, tym większe będzie prawdopodobieństwo tego, że uda się nam ona na długo zapisując się w pamięci jej uczestników. Owszem, niektóre panie stawiają na spontaniczność i niemal wszystkie przygotowania rozpoczynają na kilka dni przed balem, nie zawsze jednak mówimy w tym kontekście o rozwiązaniu skutecznym. Jeżeli przygotowanie ma obejmować wyłącznie złożenie wizyty fryzjerowi i wykonanie makijażu, przyspieszanie go nie jest wskazane, jeżeli jednak planujemy bardziej zaawansowane zabiegi kosmetyczne, warto pomyśleć o nich wcześniej. Nie bez znaczenia jest i to, że im mniej czasu pozostało do początku karnawału, tym mniej jest w sklepach sukienek, które mogą zachwycić naszych znajomych. Co więcej, te, które można określić mianem naprawdę atrakcyjnych zaczynają osiągać oszałamiające ceny, ich zakup budzi więc wątpliwości.

Bransoletki srebrne pędzelki do paznokci