Treści dla tagu: wizerunek

Goście a wybór kreacji na bal

Tekst dodano: 15-02-2012, Tagi: ubiór, wizerunek

Miejsce, w którym odbywa się impreza karnawałowa ma niemały wpływ na to, jak się ubrać i uczesać, aby stać się ozdobą takiego spotkania. Duże znaczenie ma jednak również to, z jakimi osobami przyjdzie nam spędzić wyjątkowy karnawałowy wieczór, niekiedy bowiem to właśnie szacunek do innych gości przesądza o tym, co na siebie zakładamy i jaką fryzurę dobieramy do stroju. Stosunkowo najłatwiej przygotować się do imprezy, którą spędzimy w towarzystwie naszych rówieśników, w takim przypadku bowiem można wybrać kreację, w której dobrze się czujemy nawet, jeżeli jest ona dość ekstrawagancka. Gdy jednak wiemy, że wśród zaproszonych gości pojawi się nasz szef lub starsi rodzice naszych znajomych najlepiej zachować pewną dozę rozsądku. Nie musimy oczywiście ubierać się ekstremalnie skromnie, dobrze jest jednak zorientować się, jakie kreacje obowiązują podczas zabawy i jak ubierają się ci nasi znajomi, którzy również zostali zaproszeni na karnawałowy bal. Niekiedy wymaga to od nas wykonania kilku telefonów i pewnej refleksji, nie da się jednak ukryć, że podobna troska może uratować nas przed popadnięciem w dość nieprzyjemne położenie, którego chcielibyśmy uniknąć.

Wygoda jako atut karnawałowego stroju

Tekst dodano: 19-02-2012, Tagi: ubiór, fryzura, wizerunek

Osoby, które szykują się do karnawałowego szaleństwa zazwyczaj koncentrują swoje wysiłki na tym, aby dobrać taki strój, który zachwyci otoczenie. Jest to działanie bardzo pożądane i samo w sobie nie może być oceniane jako nierozsądne albo nieprzemyślane. Nie da się jednak ukryć, że podążając za najnowszymi trendami dyktowanymi przez kreatorów mody i najbardziej znanych projektantów często popełniamy poważny błąd. Zapominamy o tym, że choć atrakcyjny strój jest ważny, wcale nie mniej istotna wydaje się również nasza wygoda. Tymczasem powątpiewanie w prawdziwość tego założenia niesie za sobą naprawdę poważne konsekwencje. Najważniejszym celem, jaki stawiamy sobie w trakcie karnawału jest przecież dobra zabawa, a o taką nie jest łatwo, gdy uwiera nas but, sukienka nie pozwala nam swobodnie oddychać, a misterna fryzura grozi całkowitym rozpadem, jeżeli tylko choćby raz poruszymy głową. Zapominając o wygodzie mamy oczywiście szansę na to, aby okrzyknięto nas najlepiej ubraną osobą na balu, trudno jednak mieć nadzieję na to, że w czasie trwania imprezy będziemy się dobrze bawili. Owszem, nikt nie zabroni nam podejmowania prób połączenia braku wygody z szalona zabawą, musimy jednak liczyć się w takim wypadku ze spektakularnym niepowodzeniem.

Jak się nie zgubić podążając za karnawałową modą?

Tekst dodano: 19-02-2012, Tagi: strój, wizerunek

Atrakcyjny wygląd w czasie karnawału często nie jest dla nas tak ważny, jak to, aby wpasować się w aktualnie obowiązujące trendy. To właśnie dlatego wytrwale analizujemy doniesienia ze świata mody i interesujemy się tym, co polecają na karnawał najbardziej znani styliści. Niestety, w większości przypadków ślepa pogoń za modą może okazać się zgubna i wcale nie musi przynieść nam oczekiwanych przez nas korzyści, warto więc zastanowić się, czy sama w sobie jest rzeczywiście pożądana. Przeciwko tezie mówiącej o tym, że tylko podążanie za aktualnie obowiązującymi trendami zapewni nam pozycję gwiazdy na sali balowej przemawiają zresztą nawet wypowiedzi samych kreatorów mody. Ich zdaniem ślepe podążanie za wytycznymi jest raczej potwierdzeniem naszej desperacji niż dobrego smaku, zdecydowanie lepsze rezultaty przynosi zatem poszukiwanie własnych środków wyrazu tak wówczas, gdy w grę wchodzi karnawałowa kreacja, jak i wówczas, gdy interesuje nas dobór fryzury lub obuwia. Nie można zapominać i o tym, że katalogi prezentowane przez najbardziej znane domy mody prezentują przede wszystkim rozwiązania przygotowywane z myślą o bardzo szczupłych modelkach, a w efekcie wiele kreacji wygląda dość komicznie, gdy ich właścicielka ma nieco pełniejsze kształty.

Zadbaj o rzęsy przed karnawałem

Wielu kobietom wydaje się, że na dzień przed imprezą karnawałową nie mogą już w istotny sposób wpłynąć na swój wygląd. Rzeczywiście, jest już nieco za późno na odchudzanie, a i wizyta na solarium może przynieść efekty odwrotne niż się planuje, nie oznacza to jednak, że mówimy o czasie, w którym nie mamy już czego szukać w salonie kosmetycznym. Przeciwnie, właśnie na dzień przed balem powinnyśmy zdecydować się na zabieg, który nie tylko przedłuży, ale również zagęści nam rzęsy, nie da się bowiem ukryć, że właśnie kobiece spojrzenie ma wyjątkowo uwodzicielską moc. W czasie zabiegu kosmetyczka dokleja do naszych naturalnych rzęs ich sztuczne odpowiedniki wykonane z włókna poliestrowo-jedwabnego. Są one lekkie, technika ich klejenia zapobiega odkształceniom, a ponieważ kosmetyczka nie manewruje przy naszych powiekach, nie musimy obawiać się też o to, że nasz organizm zareaguje na zabieg upiększający reakcją alergiczną, czego przecież na pewno byśmy nie chcieli. Trwałość zabiegu uzależniona jest przede wszystkim od nas samych i od troski, jaką otaczamy doklejone rzęsy, jeżeli jednak będziemy stosować się do zaleceń kosmetyczki możemy liczyć na to, że efekt utrzyma się nawet przez kilka tygodni.

Sekret karnawałowego makijażu

Tekst dodano: 22-02-2012, Tagi: strój, makijaż, wizerunek

Od wielu lat zwraca się nam uwagę na to, że w cenie jest naturalność, a co za tym idzie – właśnie na nią powinnyśmy stawiać w pierwszej kolejności. Choć jednak trudno nie zgodzić się z tym założeniem, naprawdę niełatwo jest też wyobrazić sobie udaną imprezę karnawałową, na której pojawimy się bez makijażu. Już po przyjęciu zaproszenia na bal, a jeszcze przed jego rozpoczęciem zastanówmy się więc nad tym, jaki makijaż będzie najbardziej odpowiedni w naszej sytuacji i jak go wykonać, aby efekt budził zachwyt. Specjaliści mają dla nas w tym kontekście jedną tylko radę – odradzają makijaż bardzo intensywny. Nie poprawia on wcale naszego wyglądu i przyczynia się do tego, że sprawiamy wrażenie nienaturalnych i zmanierowanych, ma jednak i inną wadę, o istnieniu której wiele kobiet zdaje się zapominać. Impreza karnawałowa nie trwa kilkudziesięciu minut, ale całą noc, w czasie zabawy nasz intensywny makijaż może zatem wymagać korekty. Owszem, jesteśmy w stanie jej dokonać, warto jednak zastanowić się nad tym, czy rzeczywiście wybieranie się na bal z pękatą kosmetyczką ma sens. Delikatny makijaż jest w związku z tym zdecydowanie mniej kłopotliwy, a przy tym wcale nie wygląda nieprofesjonalnie.

Szampon Johnsons Baby