Treści dla tagu: zdrowe paznokcie

Dlaczego chcemy dbać o paznokcie?

Paznokcie od lat stanowiły kobiecą dumę, od lat więc aktualne wydaje się pytanie o to, jak o nie dbać, aby rzeczywiście zachwycały otoczenie. Właściwa troska o paznokcie jest zresztą ważna z innego jeszcze powodu, mówimy bowiem o części ciała, która zawsze wystawiała kobiecie świadectwo. Paznokcie pozwalały odpowiedzieć sobie na pytanie o to, czy ich właścicielka jest zdrowa, czy dba o siebie i czy potrafi znaleźć kilka chwil na to, aby atrakcyjnie wyglądać nawet wówczas, gdy czasu na to nie ma zbyt wiele. Poobgryzane paznokcie świadczyły zaś i o tym, że mamy do czynienia z osobą nerwową, która nie panuje nad sobą, nie potrafi zachować spokoju w trudnych sytuacjach, a więc nie musi być wcale najbardziej pożądanym partnerem. Do niedawna troska o paznokcie była przede wszystkim kobiecą domeną, panowie bowiem zwolnieni byli z tego obowiązku. I oni często mieli problemy z utrzymaniem paznokci w stanie choćby zbliżonym do nienagannego, wybaczano im to jednak wychodząc z założenia, że mężczyźni mają inne zadania niż kobiety. Na początku dwudziestego pierwszego wieku jesteśmy jednak jak najdalsi od podobnego założenia, a panowie muszą troszczyć się o paznokcie w stopniu wcale nie mniejszym niż kobiety, jeżeli chcą być postrzegani jako osoby profesjonalne.

Dieta a wygląd paznokci

Wielu kobietom wydaje się, że troska o idealny wygląd paznokci jest zadaniem tak pracochłonnym, że zwyczajnie nie ma kiedy wykonywać zabiegów poprawiających ich stan. Przekonanie to nie ma jednak wiele wspólnego z rzeczywistością, powstaje bowiem przede wszystkim wówczas, gdy po tygodniach zaniedbywania paznokci zaczynamy interesować się ich stanem. W takiej sytuacji rzeczywiście nadanie im piękna nie jest zadaniem prostym, jeżeli jednak pamiętamy o paznokciach na co dzień, a nie jedynie od czasu do czasu, zadanie, jakie nas czeka, nie należy do najtrudniejszych. W pierwszej kolejności powinnyśmy zresztą zastanowić się nie nad tym, czy właściwie pielęgnujemy paznokcie, ale nad tym, czy odpowiednio je odżywiamy, okazuje się bowiem, że dieta, jaką stosujemy ma niemały wpływ na ich wygląd. Na paznokcie zbawienny wpływ maja składniki takie, jak białko, cynk, potas, wapń oraz żelazo, nie zaszkodzi przy tym również dostarczać im witamin z grupy B. Najlepiej, aby wymieniane tu składniki odżywcze trafiały do organizmu w naturalny sposób, a więc były dostarczane wraz ze spożywanymi przez nas pokarmami. Jeżeli jednak w naszym organizmie pojawiają się ich niedobory, nie zaszkodzi dostarczyć ich w postaci suplementów diety.

Zdrowe paznokcie dzięki diecie?

Coraz lepiej zdajemy sobie sprawę z tego, że właściwa dieta może pomóc naszym paznokciom, czy jednak wiemy, co jeść, aby zwracały na siebie uwagę dzięki atrakcyjnemu wyglądowi? W pierwszej kolejności warto skoncentrować się na produktach zawierających w sobie witaminy z grupy B, ich niedobory przyczyniają się bowiem do tego, że paznokcie stają się zdecydowanie bardziej kruche i łamliwe niż miało to miejsce do tej pory. Codziennie jedzmy zatem zarówno zielone warzywa, jak i pieczywo pełnoziarniste nie zapominając również o cudownych właściwościach ryb. Te ostatnie powinny gościć często w naszym jadłospisie również dlatego, że zawierają w swoim składzie nienasycone kwasy tłuszczowe. Kwasy te są znacznie zdrowsze niż tłuszcze nasycone, a do tego sprawiają, że paznokcie stają się o wiele bardziej zdrowe błyszcząc się i odbijając światło. Warto zastanowić się i nad tym, czy nasza dieta jest bogata w naturalny silikon. Posiada go między innymi ryż, cebula, a także lubiane przez setki kobiet truskawki, jego obecność w pożywieniu sprawia zaś, że paznokcie stają się mocne i jędrne, przez co łatwiej nadać im oczekiwany przez nas wygląd. Warto przy tym pamiętać, że dieta poprawiająca stan naszych paznokci i nam samym nie zaszkodzi.

Suplementy diety na ratunek paznokciom

Systematycznie rośnie liczba suplementów diety, które poprawiają stan naszych paznokci, wiele kobiet zastanawia się więc nad ich stosowaniem. Nasze rodaczki są jednak coraz bardziej świadomymi konsumentkami, trudno dziwić się więc, że nie wahają się przed stawianiem pytań o to, na ile skuteczne są wspomniane suplementy diety i czy rzeczywiście ich zakup spełni ich oczekiwania. Kosmetyczki pytane o preparaty wzmacniające paznokcie dostępne tak w sklepach zielarskich, jak i drogeriach i aptekach są ostrożnymi optymistkami i wcale nie odradzają zakupu propozycji tego typu. Radzą jednak, aby jeszcze przed zakupem zapoznać się z ich składem i przekonać się, jak wiele we wspomnianych suplementach jest chemii, a jak wiele – rozwiązań naturalnych. Kosmetyczki radzą również, by nie ignorować wątpliwości, które pojawiają się często tak podczas zakupu, jak i w trakcie stosowania wspomnianych specyfików. Jeżeli wydaje się nam, że suplement diety nie działa tak, jak wynika to z opisu pozostawionego przez jego producenta, odstawienie wątpliwego specyfiku będzie znacznie mądrzejsze niż faszerowanie się nim. Nie zaszkodzi również spytać kosmetyczkę o konkretny preparat, jej wiedza pozwoli bowiem uzyskać odpowiedź na pytanie o to, do jakiego stopnia jest on skuteczny.

hurtownie fryzjerskie toruń dobra kosmetyczka bemowo depilacja laserowa łódź groupon