Pielęgnacja włosów przetłuszczających się

Tekst dodano: 31-01-2012, Tagi: włosy, szampon, odżywka

O ile w przypadku włosów suchych przyczyną niedogodności związanych z ich pielęgnacją jest niedobór łoju skórnego określanego zazwyczaj mianem sebum, o tyle w przypadku włosów przetłuszczających się to właśnie jego zbyt duża ilość staje się powodem do zmartwień. Na włosach tego typu gromadzi się zbyt gruba warstwa sebum, a w rezultacie niemożliwe staje się odparowanie nadmiaru wody. W rezultacie włosy przetłuszczające się są wyjątkowo wiotkie, a naturalny połysk, z którego tak dumne są właścicielki włosów normalnych zastępuje wrażenie, że włosy są niedomyte. Rzeczywiście, właścicielki włosów przetłuszczających się nieustannie zmagają się z problemem posklejanych pasemek, a do tego ich włosy zaraz po umyciu tracą puszystość. Trudno dziwić się zatem, że ich pielęgnacja nie należy do zadań prostych obejmując nie tylko troskę o same włosy, ale i o skórę głowy. Tak podczas mycia, jak i rozczesywania włosów przetłuszczających się należy obchodzić się z nią wyjątkowo delikatnie, każde podrażnienie może bowiem dodatkowo utrudniać pielęgnację. Jest to trudne również dlatego, że włosy tego typu powinno się myć codziennie pomagając im w pozbyciu się nadmiaru tłuszczu.

Pielęgnacja włosów mieszanych

Tekst dodano: 31-01-2012, Tagi: szampon, odżywka

Właścicielki włosów suchych i przetłuszczających się bardzo często spierają się o to, które znajdują się w gorszym położeniu i które muszą wkładać więcej energii w to, aby ich włosy wyglądały naprawdę przyzwoicie. Jeżeli jednak mamy wskazać na rodzaj włosów, który wymaga szczególnie starannych zabiegów, z pewnością będą to przede wszystkim włosy mieszane, a więc te, które posiadają zarówno cechy charakterystyczne dla włosów suchych, jak i dla włosów, które się przetłuszczają. Najbardziej charakterystyczną cechą włosów mieszanych jest to, że choć szybko przetłuszczają się u nasady głowy, na końcach pozostają wyjątkowo suche, ze skłonnością do łamania się. Najskuteczniejszym rozwiązaniem wydaje się więc w takim przypadku połącznie kilku działań. W pierwszej kolejności należy myć włosy co drugi dzień stosując w tym celu łagodne szampony i odżywki, które nie będą dla włosów szczególnym obciążeniem. Nie wolno przy tym zapominać o systematycznym obcinaniu rozdwojonych końcówek i one bowiem mogą niepotrzebnie obciążać włosy, a z pewnością nie przyczyniają się do tego, że wzrasta ich atrakcyjność. Niestety, właścicielki włosów mieszanych muszą również zapomnieć o tych odżywkach i balsamach, których nie trzeba spłukiwać.

Siwienie jako wyzwanie

Tekst dodano: 03-02-2012, Tagi: farba, siwienie, pielęgnacja

Pojawienie się pierwszych siwych włosów często przyczynia się do lekkiego załamania. Dla wielu osób siwienie jest ostatecznym potwierdzeniem obawy o to, że młodość przeszła już do historii, na nie zaś czeka starość znana z tego, że jest czasem niełatwym i wymagającym wielu wyrzeczeń. Nasze reakcje na siwienie bywają zresztą bardzo zróżnicowane. Wiele osób dostrzegając pierwszy siwy włos rzuca się w pogoń za farbami i szamponami koloryzującymi, niemała ich liczba decyduje się zaś i na to, aby próbować rozwiązań alternatywnych, które opierają się w pewnej mierze na doświadczeniach naszych babek, częściowo zaś – na pomysłach, których źródła nie jesteśmy w stanie ustalić. Systematycznie rośnie jednak również liczba osób godzących się z biegiem lat i siwieniem jako naturalną oznaką starości i zastanawiających się przede wszystkim nad rym, jaką fryzurę wybrać, aby siwe włosy prezentowały się godnie zbudzając szacunek. Wiele wskazuje zresztą na to, że właśnie taka postawa jest najbardziej wskazana zwłaszcza, że przeciwstawianie się siwieniu jest możliwe jedynie w krótkim czasie. W pewnym momencie musimy pogodzić się przecież z tym, że jest to normalna reakcja charakterystyczna dla naszych organizmów.

Bezbolesne laserowe zamykanie naczynek warszawa - Esteti-med kosmetologia http://cococlinic.pl/zabiegi/lasery-i-urzadzenia/indiba-beauty-facebody/

poprzednia     1 [2] 3     następna