Trudna sztuka dbania o włosy

Tekst dodano: 27-01-2012, Tagi: włosy, farba, siwienie

Zarówno kupując szampon, jak i suszarkę do włosów mamy prawo poczuć się nieco oszołomione. Rozwiązań tego typu jest coraz więcej, a do tego wszystkie reklamowane są jako najskuteczniejsze, najbardziej solidne i gwarantujące stuprocentową satysfakcję. Niestety, wśród ich nabywców możemy natknąć się nie tylko na osoby rzeczywiście zadowolone, ale i na takie, które uważają, że nie dokonały najlepszego wyboru, a przecież żadna z nas nie ma ochoty na to, aby znaleźć się na ich miejscu. O tym, co przesądza o satysfakcjonującym wyborze preparatów i akcesoriów służących do pielęgnacji włosów powiedziano wiele. Nieustannie wskazuje się na coraz to nowe czynniki, które powinniśmy brać pod uwagę podczas dokonywania zakupu i nie da się ukryć, że ich lista już dziś jest imponująca. Nie można jednak zaprzeczyć i temu, że nieustannie największe znaczenie ma to, jaki jest rodzaj naszych włosów, jeżeli bowiem nie bierzemy ich pod uwagę, mówienie o skutecznej ich pielęgnacji nie ma sensu. Poznając rodzaj naszych włosów odpowiadamy sobie na pytanie o to, jakich składników potrzebują, aby wyglądać pięknie, a ta wiedza zdecydowanie ułatwia nam właściwą troskę o nie, a tym samym i zakup odpowiednich specyfików.

Specyfika włosów normalnych

Tekst dodano: 29-01-2012, Tagi: włosy, szampon, odżywka

Kobiety sięgające po szampony przeznaczone do stosowania przez posiadaczki włosów normalnych z reguły wywołują niemałą zazdrość wśród swoich koleżanek. Rzeczywiście, mówimy w tym kontekście o najbardziej pożądanym rodzaju włosów, a marzenie o ich posiadaniu nie traci na znaczeniu nawet wówczas, gdy uświadamia się nam, że jest to również najrzadziej spotykany rodzaj włosów. Włosy normalne charakteryzują się nie tylko połyskiem, ale również sprężystością przez co można układać je na wiele sposobów bez obaw o to, że fryzura już po bardzo krótkim czasie okaże się wyłącznie pięknym wspomnieniem. Zaletą włosów normalnych jest i to, że nie przetłuszczają się, przez co ich właścicielka nie musi wstydzić się z powodu nieestetycznie wyglądających strąków, ale przeciwnie – cieszyć się z tego, że posiada włosy naprawdę atrakcyjne wizualnie. Oczywiście, to, że włosy normalne nie są kłopotliwe nie oznacza wcale, że ich pielęgnacja nie wymaga od nas żadnego zaangażowania. Włosy normalne powinny być myte dwa lub trzy razy w tygodniu, podczas mycia powinniśmy przy tym stosować szampony oraz odżywki dostosowane do ich potrzeb. Pamiętajmy również o stosowaniu preparatów, które ułatwiają rozczesywanie długich włosów.

Jak dbać o włosy suche?

Tekst dodano: 29-01-2012, Tagi: włosy, szampon, odżywka

Kobiety chwalące się włosami normalnymi nie należą do tych, które zbyt często spotkamy na swojej drodze. Zdecydowanie więcej pań zmaga się z niedoskonałościami charakterystycznymi dla włosów suchych, warto więc wiedzieć, jak o nie dbać, aby niedogodności związane z ich posiadaniem były mniej odczuwalne i nie tak męczące, jak zazwyczaj. Włosy suche charakteryzują się przede wszystkim tym, że są szorstkie i nieprzyjemne w dotyku, zimą zaś ich właścicielki obserwują również skłonność włosów do elektryzowania się sprawiającą, że ściągnięcie czapki lub szalika staje się niemałym wyzwaniem. Ponadto włosy suche są łamliwe, a ich rozdwojone końcówki sprawiają, że u fryzjera pojawiamy się częściej nawet niż mamy na to ochotę. Problemy, jakie generują włosy suche nasilają się wówczas, gdy oddziałują na nie czynniki zewnętrzne, włosy te nie lubią bowiem zarówno chlorowanej wody, jak i przebywania w zbyt wysokiej albo zbyt niskiej temperaturze. Kluczem do sukcesu jest więc w tym wypadku przede wszystkim stosowanie nawilżającego szamponu, którym myje się włosy co kilka dni, a także rezygnacja z suszarki, która, co prawda, pozwala włosom szybko wyschnąć, ale również większa ich łamliwość i utrudnia ich późniejsze układanie.

usuwanie rumienia twarzy i zamykanie naczynek warszawa Esteti-med Warszawa gabinet kosmetyczny przedłużanie i zagęszczanie rzęs świdnica drflisiuk.pl/pl/dermatoskopia.html

[1] 2 3     następna